piątek, 12 września 2014

Pielęgnacja twarzy.

Cześć :)

Lubię czytać posty dotyczące pielęgnacji cery, dlatego też sama postanowiłam pokazać Wam produkty, które codziennie stosuję. Wyznaję jednak zasadę, że im mniej tym lepiej dlatego też pielęgnacja poranna i wieczorna niezbyt się od siebie różnią. Moja skóra należy niestety do kapryśnej, skłonnej do częstych niedoskonałości. 

Pielęgnacja poranna

Poranną pielęgnację rozpoczynam od oczyszczenia twarzy za pomocą żelu Rival de Loop z wyciągiem z miłorzębu japońskiego i ogórków. Następnie przecieram twarz bezalkoholowym tonikiem tej samej firmy. Później stosuję krem pod oczy i na powieki Herbal Garden, a na całą twarz nakładam odżywczy krem Himalaya.

Pielęgnacja wieczorna

Tutaj ponownie królują żel oraz tonik Rival de Loop, a także krem pod oczy Herbal Garden. Podczas wieczornej pielęgnacji na twarz nakładam nawilżający krem na noc Rival de Loop, a na koniec aplikuję na rzęsy najzwyklejszy olejek rycynowy. 

Demakijaż

Mam tutaj na myśli usunięcie produktów kolorowych. Czynność ta najczęściej ma miejsce w środku dnia kiedy wracam do domu. Usuwam wówczas podkład przy pomocy chusteczek oczyszczających Alterry. Do oczyszczenia oczu służą mi dwa produkty dwufazowe: Ziaja oraz Blanchette.

Pozostałe

1-2 razy w tygodniu funduję mojej skórze dodatkową dawkę pielęgnacji. Stosuję wówczas (na zmianę) dwa peelingi: antybakteryjny peeling morelowy Soraya oraz produkt z minerałami z Morza Martwego Avonu. Następnie nakładam na twarz maseczkę. Dobieram ją do aktualnych potrzeb. Ostatnio najczęściej jest to oczyszczająca maseczka z glinką z tureckiej łaźni termalnej lub domowa maseczka z drożdży. W swoich zbiorach mam także maseczkę na dobre samopoczucie Rival de Loop, nawilżającą firmy Avon oraz  peelingującą marki Sothys.

Napiszcie czy znacie używane przeze mnie produkty i jak się u Was sprawdzają. Chętnie przeczytam również o Waszej pielęgnacji twarzy :)

Iwona

2 komentarze:

  1. Z Rivala używałam tylko peel-off, strasznie alkoholowa, ale uwielbiam ściągane maseczki! :D
    ~Hisurashi

    OdpowiedzUsuń

Komentując przyczyniasz się do uśmiechu na mojej twarzy :) Pamiętaj - szczęście dane innym wraca do nas podwójnie! :)
Szanuj moją osobę i nie zostawiaj linków! Komentarze to nie miejsce na reklamę! Znajdę Cię i bez tego.