środa, 16 kwietnia 2014

Testowanie z Rossmannem - cz. III.

Witajcie :)

Dziś pora na recenzję dwóch ostatnich produktów dostępnych w Rossmannie, które otrzymałam do przetestowania. Ten post poświęcony będzie pielęgnacji stóp :)

1. Fusswohl, masło do stóp z miętą i limonką


Zdaniem producenta:

Skład + pojemność:

Cena: 12,49 zł

Moja opinia:
Masło zamknięte jest w okrągłym, plastikowanym opakowaniu. Pozwoli to na bezproblemowe wykorzystanie produktu do samego końca.
Pierwsze co spodobało mi się w tym kosmetyku to konsystencja. Jest bardzo gęsta i treściwa. Może się to wydawać oczywiste przy maśle, ale miałam już tego typu produkty, które były rzadkie niczym woda. Pomimo tak zbitej konsystencji kosmetyk bardzo dobrze i szybko się wchłania. Nie trzeba nakładać go zbyt dużo, więc jest wydajny.
Zapach? Niektórym może przypominać środki czystości, ale dla mnie jest delikatny a zarazem orzeźwiający i pobudzający. 
Czas na działanie, które mogę ocenić po stosowaniu produktu na noc i zakładaniu bawełnianych skarpetek. Moje stopy są w dużym stopniu przesuszone i popękane na piętach. Oczywiście nie zauważyłam wyeliminowania tych problemów, jednak stan stóp nieco się polepszył. Rano są wyraźnie nawilżone i wygładzone. Skóra jest miękka i przyjemniejsza w dotyku. 
Efekt nie utrzymuje się jednak zbyt długo, dlatego też ważna jest regularność i systematyczność stosowania. 

2. For Your Beauty, skarpetki bawełniane


Zdaniem producenta + skład:

Cena: 7,99 zł

Moja opinia:
Skarpetki w bardzo dużym stopniu porównać mogę do omawianych wcześniej bawełnianych rękawiczek. Są cienkie i miłe w dotyku. Łatwo je doprać. Czynność ta nie deformuje ich, ani nie niszczy. 
Ich uniwersalny rozmiar przysparza mi nieco problemów, gdyż w nocy lubią spadać z moich małych stópek. 
W przeciwieństwie do rękawiczek, skarpetki niesamowicie rozgrzewają skórę. Jestem ogromnym zmarzluchem, a momentami jest mi w nich zbyt ciepło. Myślę, że ich stosowanie w lecie może być nieco niekomfortowe. 
Przejdźmy do ich funkcjonalności. Produkt w dużym stopniu przyczynia się do nasilenia działania stosowanego kosmetyku. Wspomaga nawilżenie i wygładzenie stóp. 

Podsumowując omawiane produkty uważam, iż w duecie spisują się bardzo dobrze. Przy regularnym stosowaniu masła widać poprawę stanu stóp, aczkolwiek rozgrzewające działanie skarpetek na pewno w dużym stopniu się do tego przyczynia. 

W tym miejscu raz jeszcze dziękuję za umożliwienie mi przetestowania wszystkich otrzymanych kosmetyków. Cieszę się, że nie tylko mnie nie rozczarowały a jeszcze poprawiły stan mojej skóry. 

Iwona

2 komentarze:

  1. Skusiłabym się na te skarpetki, bo o rękawiczkach FYB mam bardzo dobre zadanie :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując przyczyniasz się do uśmiechu na mojej twarzy :) Pamiętaj - szczęście dane innym wraca do nas podwójnie! :)
Szanuj moją osobę i nie zostawiaj linków! Komentarze to nie miejsce na reklamę! Znajdę Cię i bez tego.
Na blogu obowiązuje Polityka Prywatności. Zapoznasz się z nią w zakładce po prawej stronie.